Šimon Karger

Absolvoval: 2019

Zaměstnání: vedoucí Oddělení sportu Odboru školství Jihomoravského kraje

Bez popisku

Představte se prosím a v jaké pracovní pozice pracujete?
Jmenuji se Šimon Karger a do Brna jsem přicestoval za studiem. Ačkoliv se první volba vysokoškolského studia nepovedla na jedničku a po dvouletém studiu jsem se vrátil zpět na Slovensko, rozhodl jsem se po 3letém studiu bakalářského odboru na Univerzitě Konštantína Filozofa v Nitře vrátit zpět do Brna na Masarykovu univerzitu, což bylo jedno z nejlepších rozhodnutí mého života. Díky tomuto rozhodnutí jsem měl možnost se hned po studiu ucházet o místo referenta sportu na Krajském úřadě Jihomoravského kraje a v prosinci 2021 jsem byl jmenován vedoucím Oddělení sportu Odboru školství Jihomoravského kraje, jako zástupce paní vedoucí, která má momentálně plné ruce práce se svým 6ti měsíčním synem.

Co jste studoval/a na FSpS?
Na FSpS jsem studoval pouze magisterský stupeň odboru Management sportu, který mi ale i za pouhé 2 roky dal kromě úžasných vzpomínek na spolužáky, přátele a učitele i kvalitní základy pro výkon mé nynější profese.

Na co/koho vzpomínáte ze svého studentského života nejraději?
Rozhodně na vstřícnost a ochotu drtivé většiny lidí, které jsem během studia měl možnost potkat. Hned z úvodu jsem byl opravdu mile překvapen z přístupu všech lidí na studijním oddělení, díky kterým bylo celé mé studium rozhodně snazší. Podobně tomu bylo v průběhu celého studia (včetně státnic 😊). Jednoznačně nejčastěji a nejraději však vzpomínám na mojí vedoucí diplomové práce paní Mgr. Dagmar Heiland Trávníkovou, Ph.D. Poprvé jsme se potkali na její prezentaci a „náboru na praxi“ na Brno Juggling Convention, víkendovém mezinárodním setkání žonglérů, akrobatů a dalších podobných disciplín, které jsem se následně účastnil znovu jako „dobrovolník“ i po ukončení studia. Všem studentům, i když jim třeba žonglování a akrobacie nic neříká, vřele doporučuji se této praxe účastnit, jakmile budou mít znovu příležitost. Paní Heiland Trávníková má jedno neuvěřitelné kouzlo, kdykoliv ji potkáte a třeba je vám i ouvej, odcházíte pokaždé nabitý pozitivní energií a entuziasmem, což si u lidí nesmírně vážím a popravdě tomu doposud moc nerozumím.

Ještě se mi vybavuje jeden typ akce – prezentace naší fakulty na veletrhu vysokých škol. Další z možností, jak potkat super lidi i mimo fakulty a zároveň pomoci budoucím vysokoškolákům vybrat si studium, které je pro ně nejvhodnější.

Co Vaše profese (práce) obnáší a co Vám studium přineslo s ohledem na Vaši profesi?
Na Krajském úřadě se z velké části věnujeme tvorbě dotačních programů a administrativě žádostí o finanční podporu, takže získání přehledu a základů jak z právního, ekonomického nebo sportovního odvětví (či už praxí nebo teoreticky) bylo obrovskou výhodou. Dále naše oddělení pořádá nebo spolupracuje na několika sportovních událostech v průběhu roku, takže třeba již zmiňovaná praxe byla skvělou příležitostí jak „nakouknout pod pokličku“ organizování podobných akcí a získat třeba další pohledy/návody/postupy, jak podobné akce realizovat. Bohužel nám epidemie narušila pořádání akcí, z čehož se asi jako každý z nás, moc netěším. Doufám alespoň v to, že se v roce 2022 uskuteční Hry letní olympiády dětí a mládeže. Měl jsem možnost účastnit se zimní verze začátkem roku 2020 (těsně před vypuknutím pandemie) a musím říci, že se jedná o projekt, který má z mého pohledu pro sportovní prostředí v ČR velký význam. Jsem moc rád, že se akce mohu účastnit a svým malilinkým dílem pomoct k její realizaci.

Co byste FSpS popřál do dalších let?
Jednoznačně, tak jak všem, návrat k předcovidovému životu, což už je tak trochu klišé. Určitě mnoho úspěchů a přínosů jak na poli výzkumném, sportovním tak studijním. Byl bych taky rád, kdyby se atmosféra, profesionalita a lidskost z Fakulty sportovních studií MU dokázala přenést do každého koutku sportovního prostředí v ČR.

Děkujeme Šimonovi za rozhovor. Naše cesty se potkávají na sportovních akcích v Brně, přejeme hodně úspěchů pracovních i osobních.

Foto: archiv Mgr. Šimon Karger

Akce JMK


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info